De prijs werd op maandag 24 november 2025 uitgereikt tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Bibliotheek Utrecht. De Samenwerkende Kinderboekwinkels zijn vol lof over dit originele boek.
Uit het juryrapport: ‘Enne Koens omschrijft op heel invoelbare wijze een situatie die voor veel kinderen bekend is: vluchten naar een vreemd land en daar een andere cultuur leren kennen en een nieuwe taal leren spreken. Ze beschrijft (in juweeltjes van zinnen) de uitdaging om je eigen plek te moeten vinden in een onbekende wereld: een zeer actueel thema. De setting, de personages, de ontwikkeling van de 10-jarige hoofdpersoon: heel knap hoe alles prachtig samenkomt. De warme potloodillustraties van Maartje Kuiper zijn grafisch en subtiel met één oranje steunkleur. Deze maken dit boek compleet en tot een relevant, sympathiek pareltje.’
Kinderboekwinkelprijs 2025 voor alumnus Enne Koens
- 27 november 2025
‘Vandaag komen we niet meer thuis’ van Enne Koens en illustrator Maartje Kuiper – beiden afgestudeerd aan HKU - heeft de 28e Kinderboekwinkelprijs gewonnen.
Kinderboekwinkelprijs 2025 voor alumnus Enne Koens
Over Enne Koens en Maartje Kuiper
Enne Koens schrijft kinderboeken, toneelteksten, liedjes, korte verhalen en romans voor volwassenen. Ze studeerde Acting en Writing for Performance aan HKU. Haar boeken zijn succesvol vertaald, met nominaties voor o.a. de gerenommeerde Deutscher Jugendliteraturpreis en de Italiaanse Premio Strega. Maartje Kuiper is illustrator en vormgever. In 2006 rondde zij haar opleiding Illustration aan HKU Media af. Haar illustraties vallen op door de grafische, gestileerde stijl. In 2020 won ze een Vlag en Wimpel van de Penseeljury.


