Shame Dies in a Safe Space - in AG

Een tentoonstelling met werk van vijf kunstenaars

  • 19/09
  • 18/10
Shame Dies in a Safe Space - in AG

Op vrijdag 19 september om 17:00 uur opent een nieuwe tentoonstelling in AG genaamd Shame Dies in a Safe Space.

De tentoonstelling laat werk zien in uiteenlopende media dat vanuit iets persoonlijks ontstaat, maar uiteindelijk ver daarbuiten reikt. In dit werk onderzoeken de vijf deelnemende kunstenaars wat het betekent om te benoemen wat verzwegen is, en om vorm te geven aan schaamte, rouw of herinneringen die vaak ongezegd blijven. Het blijft echter niet bij benoemen. Deze werken dóen iets: ze interveniëren, verstoren, ritualiseren en heroveren.

"Hoe geef je een stem aan de doden zonder slechts als buikspreker van het verleden te fungeren?" vraagt cultuurhistoricus en schrijver Saidiya Hartman zich af. De kunstenaars in Shame Dies in a Safe Space nemen die vraag serieus door niet namens anderen te spreken, maar door vormen te creëren waarin onderdrukte werkelijkheden zélf tot uiting kunnen komen. Via geluid, beweging, materiaal en gebaar maken ze ruimte voor wat blijft hangen. Zo houden zij zich bezig met een belichaamde politiek van heling en transformatie. Graag nodigen we je uit om die transformatie te ervaren en er getuige van zijn hoe Shame Dies in a Safe Space.

Kevin Osepa (1994, Willemstad, Curaçao) is gevestigd in Amsterdam. Hij studeerde in 2017 af aan de HKU Photography, waar hij sinds 2019 ook doceert. Osepa’s film La Última Ascensión (2022) won een Gouden Kalf voor Beste Korte Film op het Nederlands Film Festival. In 2023 ontving hij zowel de Charlotte Köhler Prijs als de Amsterdamprijs voor de Kunst. Dit jaar is hij genomineerd voor de prestigieuze Prix de Rome 2025. Osepa’s werk richt zich op Afro-Caribische spiritualiteit, identiteit en koloniaal geheugen, vaak benaderd vanuit een persoonlijke en queer invalshoek.

Kunstenaars
Nico Ayala Rivera (Colombia/Curaçao), Kevin Osepa (Curaçao), Sara Boumkwo (Belgium), Iyanla Etnel (Suriname), Samboleap Tol (Cambodia/Netherlands).

Iyanla Etnel studeerde vorig jaar af bij Photography (HKU Media), en Nico Ayala Rivera is vierdejaarsstudent Illustration aan HKU Media.


Openingstijden
wo t/m za 13.00 – 18.00 uur

Opening
vrijdag 19 september 17:00 uur